Chvilka poezie: Co když?


Kdo je Bůh

a proč z jeho jména

tak často místo lásky

cítíme nenávist?

Komu jinému

na světě dá se snad věřit?

Tak proč v nás věřících

bezstarostnost druhých

tak často vzbuzuje závist

zatímco

pod rouškou spravedlivého hněvu

hájíme strach z neznáma

a

pochybnost bující v nitru

hned se hříchu rovná?

Co když

místo svatého pokoje 

přichází starosti

a

čistou radost poráží úzkosti?

Zabředlí ve svých dogmatech

bojíme se přemýšlet 

ale

co když je všechno jinak?

Co když ten Bůh 

je mnohem víc normální?

Co když byl taky člověkem?






Komentáře

Oblíbené příspěvky