Chvilka poezie: Co když?
Kdo je Bůh
a proč z jeho jména
tak často místo lásky
cítíme nenávist?
Komu jinému
na světě dá se snad věřit?
Tak proč v nás věřících
bezstarostnost druhých
tak často vzbuzuje závist
zatímco
pod rouškou spravedlivého hněvu
hájíme strach z neznáma
a
pochybnost bující v nitru
hned se hříchu rovná?
Co když
místo svatého pokoje
přichází starosti
a
čistou radost poráží úzkosti?
Zabředlí ve svých dogmatech
bojíme se přemýšlet
ale
co když je všechno jinak?
Co když ten Bůh
Co když byl taky člověkem?

Komentáře
Okomentovat